Zelené Balíky

Naša ponuka okrem iného zahŕňa špecifické riešenie v podobe „Zelených Balíkov„, ktoré dokážu poskytnúť vykurovanie aj chladenie v jednom. Jednou z výhodou tohto konceptu je aj nižšia obstarávacia cena v porovnaní s použitím oddelených technológií na vykurovanie a chladenie zvlášť.

Našim hlavným cieľom je prinášať inovatívne riešenia. Pre nás slovo inovatívne predstavuje okrem nových trendov aj finančnú úsporu. Okrem zníženia mesačných nákladov na prevádzku systému sa sústreďujeme aj na úsporu z hľadiska obstarávacej ceny celého riešenia.

Už dávnejšie sme prišli na to, že využitie tepelného čerpadla s podlahovým vykurovacím systémom je často cenovo porovnateľný napríklad s plynovým kotlom (všetko samozrejme závisí od podmienok konkrétneho projektu). Ak sa k tomuto riešeniu na vykurovanie rodinného domu ešte pridá aj chladenie v podobe klimatizácií, tak celková investícia začína stúpať.

No a tu prinášame cenovo zaujímavý koncept, ktorý jednoducho kombinuje vykurovanie, chladenie a ohrev teplej vody spojený v jednom riešení. Srdcom je tepelné čerpadlo ako primárny zdroj tepla. Na tento zdroj tepla je pripojený zásobník na teplú vodu, čím máme vyriešený úsporný ohrev vody v domácnosti. Súčasťou tohto systému sú aj priamo pripojené ventilátorové konvektory, ktoré úsporne v zimných mesiacoch plnohodnotne vykurujú a rovnako v lete plnohodnotne chladia.

coheen zelene baliky aquarea air


Výhodou nášho „Zeleného balíka“ je,
že v tomto prípade nie je potrebné inštalovať vodovodný podlahový systém v dome, čo so sebou prináša úsporu nákladov. Rovnako nie je potrebné inštalovať ani klimatizácie, čo predstavuje ďalšiu úsporu celkových nákladov.

Poďme sa pozrieť na jednoduché a ilustračné porovnanie pre štandardný jednopodlažný rodinný dom s vykurovacou plochou 100 m2.

Štandardné riešenie

Tepelné čerpadlo – 7 kW 5 000 Eur
Zásobník na teplú vodu – 160 l     700 Eur
Podlahové kúrenie (100 m2) 2 500 Eur
Klimatizácie (4 izby) 2 500 Eur

Spolu                       10 700 Eur
Zelený Balík

Tepelné čerpadlo – 7 kW 5 000 Eur
Zásobník na teplú vodu – 160 l     700 Eur
Ventilátorové konvektory (4 izby) 2 500 Eur

Spolu 8 200 Eur
Celkový rozdiel v prospech Zeleného balíka je -2 500 Eur*

*Ilustračný prepočet v závislosti od použitých technológií, výrobcov, inštalačného materiálu a ceny práce za inštaláciu.

Aby bol náš koncept ešte zelenší, ušetrený rozdiel 2 500 Eur použijeme na fotovoltaické panely, ktoré prepojíme s našim riešením. Fotovoltaický systém nám bude pomáhať s úsporou mesačných nákladov potrebných na prevádzku vykurovania a klimatizovania celého domu.

coheen zelene baliky klimatizacna jednotka


Zaujímavým
cenovým zvýhodnením je aj štátna dotácia, ktorú je možné získať na tepelné čerpadlo až do výšky 3 400 Eur a pre fotovoltaický systém až do výšky 1 500 Eur. Výška dotácie závisí od konkrétnych použitých zariadení. Nemusíte mať žiadne obavy, kompletnú administráciu pre účely dotácie Vám zabezpečíme bezplatne.

Mám záujem o dotáciu

Celý systém je možné prepojiť s inteligentným online vzdialeným ovládaním prostredníctvom počítača, tabletu alebo smart telefónu. So službou Cloud sú k dispozícii aj základné servisné úkony, ktoré sa dajú riešiť na diaľku bez potreby výjazdu technika a nižšej ceny za opravu v prípade poruchy.

coheen zelene baliky solarne panely

 

Výsledkom tohto konceptu je technologicky inovatívny, úsporný, inteligentný, komfortný a ekologický systém na vykurovanie, klimatizovanie a ohrev teplej vody pre Váš dom.

Každý z týchto konceptov Zelených Balíkov je riešením na mieru, podľa individuálnych podmienok. Návrh a cenovú ponuku Zelených Balíkov vypracujeme bezplatne.

Mám záujem o ponuku Zeleného Balíka

Potrebujete poradiť s výberom vhodného Zeleného balíka?

najpredávanejšie v kategórii

[ux_products columns=“3″]