Fotovoltaika – čistá energia

coheen o nas ilustracna foto

Fotovoltaika je procesom priamej premeny svetla na elektrickú energiu. Základným článkom technológie je solárny (fotovoltaický) panel, ktorý využíva na premenu slnečnej energie polovodič (spravidla kremík). Tento obnoviteľný zdroj čistej energie je nepochybne jedným z kľúčových zdrojov budúcnosti. Jedná sa o technológiu, ktorá sa v rezidenčných projektoch využíva len pár rokov, no s dotáciami sa stáva ešte zaujímavejšou z hľadiska návratnosti vstupných nákladov. Čoraz dostupnejšie ceny fotovoltaických panelov s neustálym zdokonaľovaním výkonu a predlžovaním životnosti predurčujú rast popularity solárnych systémov pomerne rýchlym tempom.

Ceny energií dlhodobo stúpajú a úspora elektriny tak vďaka solárnym panelom naberá na dôležitosti. Použitím solárneho systému výrazne dokážete znížiť účet za elektrinu a ušetriť nemalú časť nákladov na chod domácnosti alebo firmy. Inštalácia solárnych panelov je vhodná na strechy domov (sedlové aj ploché), ako aj na strechy priemyselných budov a výrobných hál.

Každé riešenie solárneho systému je riešením na mieru. Konzultáciu, obhliadku ako aj cenový návrh ponúkame bezplatne. V ponuke máme viacero prevedení. Elektráreň s fotovoltickými panelmi je vhodnou kombináciou pre zníženie spotreby elektrickej energie, ktorú prevádzka budovy potrebuje na chod vykurovania, chladiacich systémov a ostatných spotrebičov. Pre domácnosti, ktoré chcú využívať solárnu energiu aj v noci je ideálne riešenie v kombinácií s batériami.

Štátny príspevok z programu Zelená domácnostiam dokáže skrátiť návratnosť vstupnej investície. Nemusíte mať žiadne starosti. My vybavíme dotáciu a Vy získate svoje zariadenie so zľavou do výšky až 1 500 Eur. Dotácie sa dajú uplatniť na fotovoltické systémy mimo bratislavského kraja. Stačí nám pár základných informácií a my preveríme všetko za Vás a zadarmo.

chcem dotáciu

Potrebujete poradiť s výberom vhodného zariadenia?Článok zverejený v 2021. Pridajte si do záložiek permalink.